O mnie

O korepetytorze

Nazywam się Robert Kasperek i jestem nauczycielem j.angielskiego od blisko 25 lat. Zawsze pasjonowałem się językiem angielskim. W czasach gdy nauka języka angielskiego nie była na wyciągnięcie ręki jak dziś, sam uczyłem się z kaset i książek, uczęszczałem na prywatne kursy i korepetycje a także korespondowałem z angielską rodziną.Gdy miłość do angielskiego nie malała, zdecydowałem się zostać nauczycielem. 

Na studiach filologicznych j.angielskiego ze specjalnością nauczycielską  (Uniwersytet Zielonogórski i Uniwersytet A.Mickiewicza w Poznaniu) zdobyłem potrzebną wiedzę i narzędzia, który pozwoliły mi dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi. 

 

Przez wiele lat pracy w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich nie tylko kształciłem i przygotowywałem uczniów do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, ale również przeprowadziłem setki egzaminów gimnazjalnych i tzw. starej matury. Po wprowadzeniu tzw. Nowej Matury ukończyłem również kurs egzaminatora na poziomie gimnazjalnym i maturalnym i zostałem członkiem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu gdzie przeprowadziłem setki egzaminów pisemnych i ustnych. 

Przez kilka lat byłem dyrektorem metodycznym metody Callana w szkole językowej Akces-Benefit w Zielonej Górze gdzie nadzorowałem metodycznie pracę innych nauczycieli oraz przeprowadzałem zajęcia dla firm takich jak m.in. Diament Zielona Góra i Polska Telekomunikacja.

Następnie przez ponad 10 lat byłem właścicielem szkoły językowej OKSFORD, gdzie organizowałem i prowadziłem zajęcia metodą zarówno tradycyjną jak i bezpośrednią dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej ,maturzystów i dorosłych przygotowując również do egzaminów typu Cambridge FCE i CAE. Dodatkowo przeprowadzałem zajęcia z języka ogólnego, konwersacji i Business English dla kadry lekarskiej, wojskowej oraz wyższej kadry menedżerskiej i zarządów wraz z prezesami firm. 

W 2009 otrzymałem licencję na nauczanie metodą bezpośrednią i za pomocą podręczników Direct Language Lab- tzw. polski Callan.

Przez ponad 5 lat mieszkałem i pracowałem w Bristolu i Swindon. Jako manager działu eksportu w jednej z angielskich firm szlifowałem swoją wiedzę z obszaru Business English, a po otrzymaniu angielskiego QTS     (Qualified Teaching Status) nauczałem historii i innych nauk społecznych w szkole średniej Norton Hill School w Midsomer Norton w hrabstwie Sommerset

Moje założenia dydaktyczne przy nauczaniu języka angielskiego to zrównoważone uczenie się wszystkich umiejętności językowych czyli słuchania, czytania, pisania i mówienia przy  wykorzystaniu podręczników i materiałów renomowanych wydawnictw językowych m.in takich jak Oxford University Press czy Macmillan.Podczas nauczania wspomagam się i wykorzystuję wiedzę uczniów z innych języków obcych nowożytnych w tym j.polskiego jak również łaciny.

Moim niezaprzeczalnym osiągnięciem jest zarażenie pasją do j. angielskiego swoich uczniów, z których niektórzy zostali również  nauczycielami j.angielskiego i obecnie są czynni zawodowo. Ponadto jedna z przygotowywanych przeze mnie uczennic została laureatką Olimpiady Przedmiotowej z Języka Angielskiego

Firmy, z którymi współpracowałem